Anasayfa >

Kurumsal

DURANER GRUP HAKKINDA

HAKKIMIZDA


1930’ların başında Kemal Duraner tarafından (Aktar Kemal) Kapalıçarşı da Aktariye ürünleri, zeytinyağı, tekstil boya ve yardımcı maddeler satışı üzerine kurulmuştur.

1958 Kapalıçarşı yangını sonrası bugün Duraner Aktariye’nin halen faaliyet gösterdiği binasına taşınmıştır. Eczacılık fakültesini bitirdikten sonra babası ile çalışmaya başlayan Ural Duraner, Bursa’da artan tekstil sanayisine hizmet vermek üzere boya ve kimyasal işini büyüterek 1978 yılında Duraner Boya ve Kimyevi Maddeler Tic. ve San.A.Ş.’yi kurmuştur.

1983 yılında tekstil boyar maddeleri üreten Burboya A.Ş. faaliyete geçmiş; daha sonra ise 1999 yılında tekstil yardımcı kimyasal üretimi için Alman Rudolf Chemie ile ortak Rudolf-Duraner A.Ş. kurulmuştur.

2009 yılında ise yine Almanya’nın kimyasal sanayide öncü firmalarından Kluthe ile ortaklık yapılmış ve başlıca otomotiv, makine, ve plastik endüstrilerine kimyasal tedariği yapan Kluthe Duraner kurulmuştur. Duraner Su ise su şartlandırma kimyasalları üretmek ve satmak suretiyle bu alanda varlık göstermektedir. Duraner Grubu 2022 yılı itibariyle 450 çalışanı, 150 milyon € aşkın cirosuyla sektörün önemli oyuncularından biri durumundadır.